Bugun...


BEKİR DOĞAN

facebook-paylas
AHLAK VE İNANCIMIZI KAYBETTİK !
Tarih: 23-09-2022 13:18:00 Güncelleme: 29-09-2022 09:17:00


AHLAK VE İNANCIMIZI KAYBETTİK !

   

Gazeteye zayi ilanı : “ İslam ahlakı, dini inançlarımızı, kanuni hak ve kurallarımızı kaybettik, hükümsüzdür.. Türk Halkı “

 

     İnsanları iki türlü durdura bilirsin : Biri Kanun, yönetmeliklerle Polis ve Asker gücü ile, ikincisi ise Allah korkusu, cehennem ateşi , korkusu ile durdurmak mümkün..

 

     Türkiye ikisini de kaybetti..

 

     Genel ahlakımızı da kaybettik.. gelenek , görenek , örf ve adetlerimizi de kaybettik..

 

     Bunun için , köşe yazımın başına  zayi ilanının yazdım..

 

     Türkiye bugün İslam ülkesi mi ?, eğer evet diyorsanız : Bu kadar Mahkeme niye ? hastaneler ağızına kadar dolu sebebi nedir ? , Müslüman suç işlemez, hasta olmaz !

 

     Bir doktorumuz anlatıyor:  Kayseri de özel hastane de çalışıyormuş, maaş de devletin iki katı, ayrılarak devlette geyinden geçmiş.. sebebi nedir ? biliyor musunuz ? , ya ahreti kaybedip para kazanacaktım, yada ahreti kazanıp dünyada geçinip gidecektim.. ben ahreti seçtim diyor..

 

     Buraya kadar her şey normal: Ancak, “ Patron doktorlarla  toplantı yapıyor, para kazanamıyoruz, aylık 3 trilyon ciro yapmamız gerekiyor, her türlü işlemi yapın !” talimatı veriyor..

 

     Gereksiz olduğu halde: “ tahliller, filmler, ameliyatlar yaparak vatandaşın canını yakacağız , diğer yandan devleti soymaya imza atacağız,” ben bunu kabul etmedim.. diyor..

 

     Eskiden bir söz vardı : “ Devletin Malı Deniz, Yemeyen Domuz!” galiba bu söz bugün yeniden gündeme geldi..

 

     Devleti soyan soyana !..

 

     Bazı Özel Hastaneler Devleti soyuyor.. Belediyeler çalışmayanlara maaş veriyor.. ihalelerde olan ahlaksızlıklar sık sık gündeme geliyor..

 

     Polisimiz, Hakim ve Savcılarımız bunların gerekli cezasını veriyor ama mesele olan ahlak meselesi , eğitim sistemimizde yanlışlık olma meselesi..

 

     Bazı okuyucularımız isim yazsana diyorlar: Bizim şu bu diye yazmamız doğru olmaz, bizim adımıza bunu siyasiler söylüyor.. televizyonlarda haberlerde görüyorsunuz..

 

     Ben gözümle görmediğim konuda : Bu çaldı, bu hırsız, bu yolsuzluk yaptı diyemem ahrette hesap günü hesap vermek var.. o vebale giremem..

 

     Çalan bu dünyada da ahrette de hesabını verir.. kimler geldi kimler geçti.. Mezarlıklar vaz geçilmez büyük büyük adamlarla dolu, oraya bakın iyi anlarsınız..

 

     Allah korkusu olmayan kişi : her türlü işi yapar.. çamur atar iftira atar..

 

     Kanun korkusu olmayan kişi her işi yapar.. yapıyor da adamını bulup az ceza ile paçayı bu dünyada kurtarıyor ama Ahrette hesap günü çetin olacaktır..

 

     Bizde kanun var işlemiyor, çağ ve teknoloji gelişince bu yönde kanun yok , vatandaş ne yapacağını bilemiyor.. kanun olayların gerisinden geliyor..

 

     Kanunlar yeterli değil, Allah korkusu da yok, işte işin puf noktası burası olarak görülüyor..

 

     Tabi Ahlak dediğimiz zaman geniş kapsamlı bir söylem: Esnaf ahlakı, insanlık ahlakı, toplum ahlakı, gelenek ve göreneklerimiz..

 

     Fuhuş, çıplaklık, sanat olmuş: Camiler boşalmış Allah diyen kalmayacak gibi !..

 

     Bir de İslam Dini Ahlakı var ki : Hanımlarda tesettür, erkeklerde tesettür, dini kural ve hükümler ki , bunları bilmez isek dinden çıkarız.. Küfür ve haramları çok iyi bilmemiz gerekiyor.. çocuklarımıza dinini öğretmemiz gerekiyor..

 

    Eğitim evde başlar  : aile ortamında devam eder, . okulda gelişir , toplum içindeki eğitim ile kemale erer ve insanlara bir yön verir.. insan olur, acıma duygusu olur..

 

    Türk toplumu olarak biz bugün : Dini ve Milli inancımızı kaybettik..

 

    Türkiye İslam ülkesi demek için 100 bin şahit gerekli..

 

    Çarşıda Pazar da sokak ta kadın ve kızlarımızın hali ortada..

 

    Camiler boş, erkeklerin hali ortada..

 

    Din hırsızları : İnsanların imanın çalıyor da toplum bunun farkında değil, evinden Müslüman olarak sokak ‘a çıkan bir kişi , akşam evine imansız kafir olarak dönüyor böyle olduğunun farkında değil..

 

     Peygamber efendimiz (SAV) buyurdu ki : “ En büyük hırsız , namazdan çalan hırsızdır”  bugün ise en büyük hırsız devleti soyan değil, insanların imanı çalan hırsızlardır..

 

     Hayırlı cumalar diliyorum..Bu yazı 271 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI