Bugun...


BEKİR DOĞAN

facebook-paylas
CEHENNEMDE ODUN VE ATEŞ YOK !
Tarih: 20-09-2022 19:45:00 Güncelleme: 29-09-2022 09:17:00


CEHENNEMDE ODUN VE ATEŞ YOK !

 

  Dedi kodu, iftira atma, yalan söyleme, insanları aldatma , dövme yaptırma, yüzlerce günah işlenen bugün günümüzde , insanoğlu cehenneme sürekli odun taşıyor..

 

    Yönü kıbleye dönmeyen, Allah korkusu olmayan, Cehennemin şiddetini bilmeyen, dünyayı , ye iç yaşa sonra köpekler gibi öldün gittin sananlar her türlü iftirayı atmaktan geri durmuyorlar..

 

   Bir gün :

 

    Sultan Harun Reşid , birkaç günden beri görmediği Behlül Dana ‘yı sorar.. sorduğu kişiler , görmedik derler..

    Bunun üzerine : Harun Reşid , askerlerine Behlül Dana’yı bulun talimatı verirler..

 

 

  Askerler arar bulurlar..  Harun Reşit huzuruna getriler..

 

  Sultan Harun Reşid : “ Behlül Dana Neredesin ? kaç gündür kayıpsın !” der..

 

  Behlül Dana : “ Hanım yemek yapacağım, git , odun ve ateş getir dedi..” bunun üzerine.. bende odun ve ateş’in bol olduğu yere Cehenneme gideyim diyerek yola çıktım.. Cehenneme gittim.. aradım sordum odun da yok ateş te yok..

 

    Üç gün odun ve ateş aradım bulamadım.. Cehennemdeki görevliye sordum, odun ve ateş nerede diye.. ?

 

   Görevli : Cehennem de odun ve ateş yok, herkes odunu ateşini kendisi getirir ve burada yanar dedi.. bende eli boş geldim.. odun yok, ateş yok ” dedi…

 

   Öyle ya komşumuz veya iş arkadaşımızın yüzüne söyleyeceğimizi , söylemeyeceğimiz   : Arabası eski , başı kel, boyu kısa, sevimsiz adam, ahlaksız adam, hırsız, üç kağıtçı adam.. şişko, zayıf, fakir açlıktan nefesi kokuyor, “ gibi yüzlerce hakaret sözünü söylediğimiz kişinin bize hakkı geçiyor..

 

   Bugün bir yere varıp oturduğumuzda : dedi kodu hemen başlıyor, gıybet başlıyor, iftira atma başlıyor , maalesef cehennem çukuruna bazen bizde düşüyoruz..

 

   Hey insanlar: Çevrenizdeki komşularınız, tanıdık veya tanımadık insanlara hakaret ederek, iftira atarak, kul hakkına giriyorsunuz..

   

 Cehennem için odun toplamaya başlıyorsunuz..! er geç ölüp gideceksiniz, yarın cehennemde bunun hesabını veremezsiniz..

 

   Komşu , komşunun gıybetini yapıyor, kardeş , kardeşin gıybetini yapıyor, herkes bir birine hakaret ediyor, özellikle sosyal medya da çok fazlı bilgi kirliliği var , bir birine hakaretler var.. bunun karşılığı cehenneme odun taşımaktır..

 

   Allah inancı olan: Müslüman olan , görmediği duymadığı bir şey hakkında konuşamaz..

 

    Kötülüğün üzerini gece karanlığı gibi örter, iyiliklerin üzerini ise güneş aydınlığı gibi açar ama insanlarımız biri yüz yaparak, birilerine hakaret etmeyi kendine görev sayıyorlar..

    Cehennem yakıt taşıyan : bu kişilere söyleyecek bir söz bulamıyorum..

 

 

    Allah-u tala : “ Hac yapanların günahlarını af ederim, ancak kul ve hayvan hakkı hariç” buyuruyor..

 

    “  Bulu çağımdan bugüne kadar bilerek veya bilmeyerek, bugüne kadar işlediğim çok günahım var hepsine tövbe ediyorum, ancak bize iftira atan, hakaret edenlere hakkımı helal etmiyorum, işlediğim günahları cehennemde omuzlarına yükleyeceğim!,”

 

   Cehenneme odun taşıyanlar : daha çok taşıyın, odun, ateş, insan , cehennemde bir olacaklar buna göre iyi düşünün ve ona göre konuşun.. çünkü her sözünüzden siz mesulsünüz..

 

  At iftirayı gitsin, hani demişler ya : “ At çamuru , tutmazsa bile izi kalır !” diye bugün insanlarda bunu yapıyor..

 

   Sosyal medya da, internet ortamında : itlerin azından salyalar akıyor, bu dünyanın bir sonu var ahret günü hesap var, Helallik dilemek var.. hesap günü karşılıklı hak almak var, bende bize iftira atanlardan hakkımı o gün alacağım..

 

  Sevgili okurlarım: dünya fani, insan ömrü çok kısa , sakın kimseyi üzmeyin , kimseyi üzmeye değmeyen dünyamızda hesap gününü düşünün !.. Cehenneme ateş taşımayın, bizden söylemesi..

 

   İyi günlerBu yazı 401 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI