Bugun...AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATINDA HAREKETLİLİK ERKEN BAŞLADI

Yakın tarihte yapılacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi büyük kongresi öncesi yerel siyasette, özellikle AK Parti Kahramanmaraş teşkilatında hareketlilik erken başladı.

facebook-paylas
Güncelleme: 11-05-2024 22:58:36 Tarih: 11-05-2024 20:52

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ TEŞKİLATINDA HAREKETLİLİK ERKEN BAŞLADI

 

Bu haber 119 kez okundu.

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA CAN MI GELİYOR?
 
 
 
 
 
 
   

Yerelde yapılacak il ve ilçe başkanlıkları için isimler ortaya çıkarken, uzun zamandır teşkilatın içerisinden gelen, amiyane tabirle partinin mutfağından gelen Hikmet Can’ın, aktif siyaset adına AK Parti İl Başkanlığı için aday olduğu haberi kamuoyunun gündeminden düşmüyor.  

 

 

Partide, kamuoyunda karşılığı olan bir isim olarak bilenen Hikmet Can’ın, Ak parti teşkilatının hemen Her kademesinde çeşitli görevlerde bulunduğu ve zamanın ilgili başkanlarından almış tüm görevlerimi başarılı bir şekilde ve layıkı ile yerine getirdiği ifade ediliyor.

 

 

İl başkanlığına talip olup, bu görevi başarı ile yerine getireceğine inanılan, bu bağlamda yerelde ve Ankara’daki görüşmeleri, istişareleri ve kulis çalışmaları yaptığı bilinen Can’ın yakın bir tarihte, basın mensupları aracılığı ile resmen aday olduğunu açıklaması bekleniyor.   

 

 

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAY OLACAĞI TÜM KAMUOYU TARAFINDAN KESİNLİK KAZANAN HİKMET CAN KİMDİR?

 

Hikmet Can - 1983 yılında Kahramanmaraş doğumlu olup aslen Kayabaşı Mahallesindendir. İlk, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Lisans eğitimini ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler fakültesi işletme bölümünde tamamlamıştır.

2005 yılından itibaren 19 yıl Kahramanmaraş Barosunda çeşitli birimlerde görev aldı ve Baro da ki görevi hala devam etmektedir ayrıca 2020 yılında itibaren Mimar Ejder Susaçan ve kardeşleri ile beraber kendilerinin kurmuş oldukları sektörün öncü ve güçlü firmalarından Royal Yönetim de Emlak, Profesyonel Site yönetimi ve inşaat sektöründe ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

 

2011 yılında katılmış olduğu Ak Parti teşkilatına Gençlik Kolları Teşkilatında mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel ile başladı ve Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

 

 

Ak Parti eski İl Başkanı ve geçmiş dönem Kahramanmaraş Milletvekilimiz Ahmet Özdemir ile birlikte Onikişubat İlçesi kurucu ekibinde görev aldı ve Onikişubat ilçe başkan yardımcısı ve Onikisubat ilçe SKM başkanlığı görevlerini icra etti. Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkan yardımcılığı ve İl başkanlığında İdari ve mali işler başkanlığı ile Onikişubat ve Elbistan ilçelerinin İl Koordinatörlük görevlerini yürüttü.

 

Evli 2 çocuk babası olan Hikmet Can, Kahramanmaraş Barosundaki görevini yaparken, Kurucusu ve ortağı olduğu Royal Yönetim Şirketinde ticareti faaliyetlerini sürdürmektedir.
Bu haber 2421 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YUKARI YUKARI