Bugun...


BEKİR DOĞAN

facebook-paylas
HALKIMIZ GERÇEKLERİ GÖRÜYOR !
Tarih: 26-05-2023 08:09:00 Güncelleme: 26-05-2023 08:09:00


Halkımız Gerçekleri Görüyor !

Biz Büyük Fotoğraf bakmıyoruz , küçük noktalarla uğraşıyoruz..

 

Türkiye ve Osmanlı Petrolü biliyordu ama : o günde Osmanlı içindeki Avrupacılar yönünü batıya dönenler buna izin vermedi.. 1890, İlk sondaj Hatay İskenderun, Çengen'de açıldı. gaz da vardı petrol de vardı.. ama yok dendi.. Bugünden sonra batı Türkiye de ne kadar petrol var nerede var hepsini tespit etti.

 

1940, Batman, Raman-1 kuyusunda petrol bulundu. üretim sınırlı olacaktı.. ABD bunu istiyordu.. öyle oldu..!

 

1945, Batman Rafinerisi açıldı. üretim Türkiye ihtiyacının yüzde 10 geçmesin dendi.. öyle oldu..

 

1954, TPAO kuruldu. Merhum Başbakan Adnan Menderes, Türkiye de olan petrolü biliyordu.. ama o gün kuranların kim olduğuna kimin kim olduğuna iyi bakmak gerekir.. ayrı bir yazı konusu..

 

1954-1973, günlük üretim 70.000 varili geçti. burada hedef Türkiye'nin ihtiyacının yüzde en fazla 10 olmalı üzerine çıkmamalı idi. Batı yıllarca bunun mücadelesini verdi. Petrol bulunan kuyuları yok diyerek kapattırdı.. çünkü arayanlar kendileri idi.. bizi sömürmeleri gerekiyordu.. Kaynaklar onlara kalmalı idi. 200 yıllık plan vardı..

 

1974-1983, petrol kanundaki kısıtlamalardan dolayı üretim düştü. Türkiye ayağa kalkmaması gerekiyordu.. Bertiz Kılalı da açılan kuyudan petrol çıktığı halde kapatıldığını hepimiz biliyoruz..

 

1984-1991, liberal düzenlemeler sonucu üretim 4,4 milyon tona yükseldi.

 

1992-2008, mahkeme kararlarıyla kanunların değişmesi, üretimin yarı yarıya azalmasına neden oldu. çünkü üretim Türkiye ihtiyacının yüzde 10 geçmemeli idi.. Çünkü 2023 yılında halen bir petrol ve doğalgaz kanunumuz yok..

 

Ak Parti iktidarının ikinci döneminde : Petrol yasası ve enerji yasası çıkınca Anayasa Mahkemesine gidip iptal ettirenleri unutmayın.. Ak Partiye kapatma davasını kim açtırdı o günü unutmayın bugün halen bir petrol ve doğalgaz yasamız yok.. Biz dik durursak önümüzdeki yıllarda bir kanun çıkar inşallah..

 

Türkiye tam bağımsız bir ülke mi ? , bana göre yeni yeni olmaya başlıyor ama AB ve ABD birleşti , bağımsızlığımızı elimizden almak istiyorlar.. biz hangi tarafta duracağımıza karar verelim..

 

ABD 1974 Kıbrıs Barış Harekatın da : Benim silahlarımı, Para şutlarımı kullanamazsın ! dedi ve ambargo koydu..

 

1983 den beri Türkiye verdiği terör mücadelesinde AB ülkeleri ve Almanya özellikle benim Leopar tankımı teröre karşı kullanamazsın ! dedi..

 

İsrail den alınan İHA 'larla yıllarca boş dağlara bomba attık, bütçemizin büyük bölümü buraya gitti bunu unutmayın.. çünkü kumanda onların elinde idi..

 

15 Temmuz 2016 dan sonra Türkiye bağımsızlık yolunda dev adımlar attı.. Berat Albayrak satın aldığı sondaj gemileri ile Doğalgaz bulmaya başladık.. Petrol çıkarıyoruz..

 

Kabarda Petrol bulmaya başladık.. Adana , Ceyhan, Hatay, Maraş Kilis kısaca bölgeden petrol çıkmaya başladı.. ülkemizin Güneydoğu su petrol denizi ama bugüne kadar çıkartmadılar.. suni gündemlerle bizi oyaladılar..

 

Böyle devam ederse : bir yıl sonra petrol ihraç eden bir ülke konumuna geleceğiz.. bunu çok açık ve net gören batı ise Büyük Fotoğrafın üzerindeki noktayı önümüze koyarak bizi küçük işlerle uğraştırıyor.. Tayyip gitsin kampanyası yaptırıyor şimdi anladınız mı ?

 

Genele bakmıyoruz : bir noktaya takılıp, sosyal medya, televizyon, gazete internet ortamında sürekli onu gündeme getirerek : Türkiye önünü kesmeye çalışanları bize unutturuyorlar..

 

Bakın Büyük Devlet Olacaksak :

 

Enerji de bağımsız

 

Milli Savunma Sanayi de Bağımsız

 

Teknolojide Bağımsız bir ülke olmak zorundayız.. Askeri ve Silahı olmayan bir yere devlet denmez.. bağımsızlığımızın işareti ise her ürünü kendimizin yapmasıdır.. Büyük fotoğraf bu siz buna bakın, şu bunu demiş o bunu dememiş önemli değil , Türkiye de genel büyük fotoğraf bakalım inşallah !

 

Mili Savunmada bağımsız, teknolojide bağımsız, enerjide bağımsız , tüketen değil ihracat yapan bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti geliyor , dik durun , dedi kodu ve yalanlara inanmayın !..

 

Halkımız gerçekleri gördüğü için oyunu ona göre vereceğine  inanıyorum..

 

Hayırlı CumalarBu yazı 4394 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI