Bugun...


BEKİR DOĞAN

facebook-paylas
SİYASETİN SEVİYESİ YERLERDE GEZİYOR !
Tarih: 14-04-2024 08:22:00 Güncelleme: 14-04-2024 08:26:00


Siyasetin Seviyesi Yerlerde Geziyor !


Vay vay kendim ettim ! Vay vay Baboooo


Mübarek Ramazan Bayramı bitti, bugün 14 Nisan 2024 Pazar , 15 Nisan Pazartesi yeni bir gün başlıyor , Kahramanmaraşlılar şu türküyü söylemeye hazırlanın : “ Kendim ettim , kendim buldum, gün gibi sararıp soldum eyvah eyvah bin kere eyvah beş yılımız boşa gitti eyvah eyvah ! Diye feryat ederek Türkümüzü ezberlesek çok iyi olur..!


1983 de Erzurum da Pasajın çaycısı, Isparta da yardım istemeye gelen teyzemiz, Aydın da çoban Menderes amcamız haberi olmadan yazıldığı milletvekilliği adaylığından  vekil olarak çıkmıştı..


31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis üyeliğinde ise aynı sonuç yaşandı.. umudu olmayan belediye başkanı, belediye meclis üyeliğine laf olsun diye yazılanlar belediye meclis üyesi oldu.. belediye başkanı oldu..


Maraş Mahalli siyaseti yerde geziyor, fırı fırıl fırıldak adamlar siyasetin üzerine oturunca vay Maraş’ım vay , 5 yıl boşa gitti, Ders verek dediniz, kantarın dozajını kaçırdınız, dayatma aday dayayan Ak Parti ise işin bu noktaya varacağını göremedi..


Belediye Başkanlığı için ve meclis üyesi adaylığı için kırmızı çizgisi olan vekillerimiz sevinsin ne diyelim ?


Efendiler iş başında , efendiler siyasette yön veriyorlar ne yazık ki ne yazık !..


Gidenler : onları hiç sormayın ! Siyasetin yüz karası , Fırıldak adam ben seni neydem İkrar verdin ikrarını çiğnedin , Hayatında helal lokma yemedin fırıl fırıl fırıldak bugünden sonra ne yazsam boşuna Fırıldak adam ben seni neydem
Maraşlılar olarak : 5 yıl yürek yarası ile yaşayacağız.. ama yalan, dolan, fırıldaklık, fitne ve fesat işlerini bir kenara atmalıyız.. Dünyanın fitnesi yüzler karası Mekke ve Medine görüp gelenleri Müslüman sanmamalıyız..


Sevgili Peygamberimiz : Din muameledir buyuruyor hem de üç defa .. o zaman sakalına bıyığına, hacı ve umre yapmasına değil muamelesine bakmalıyız..
Ramazan, Seçim ve Bayramı bitirdik Pazartesi günü Belediyelerimizde iş başlayacak ancak şu andaki görülen manzara : Siyaset yerde geziyor Maraş beş yılı gitmiş görülüyor..


İnşallah ben yanılıyorum, yanlış görüyorum, öyle olması için kendime de dua ediyorum ama görülen köyde kılavuz istemiyor , efendiler, fırıldakları bu şehri yönetecek, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel başkanın elini kolunu bağlayacaklar gibi duruyor..


Siyaset, Meclis üyeliği çoğunluğu : CHP YRP ve İyi Partide , 2019 Ankara ve İstanbul belediyesinde ki yaşanan olayları ters yüzünü bizde  burada : biz 5 yıl Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde yaşayacağız..
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel , Allah yardım etsin, işi zor , deprem enkazından daha beter üzerinde bir yük var !..
Kendisine : Siyasi , yönetim, basın , halkla ilişkiler danışmanı, ufuk vizyonlu genel sekreter ile zorlukları aşacağına inanıyorum..


iyi günlerBu yazı 2748 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI