Bugun...


RAMAZAN AYDIN

facebook-paylas
HALK M.FATİH ERKOÇ’U BEKLİYOR
Tarih: 02-12-2023 10:06:00 Güncelleme: 02-12-2023 10:06:00


HALK M.FATİH ERKOÇ’U BEKLİYOR

2014 yılında Kahramanmaraş’ın ilk büyükşehir belediye başkan adayı olarak ismi açıklandıktan sonra Ankara’dan dönüşünde Kılavuzlu Köprüsü girişinde, kalabalık ve büyük bir coşkuyla karşılanmıştı.

 

Halk o zaman büyük bir teveccüh göstermişti. O da bu teveccühü boşa çıkarmamaya azami gayret göstererek büyük bir destekle Kahramanmaraş’ın ilk büyükşehir belediye başkanı seçildi.

 

Heyecanla, planladığı projelerini bir bir uygulamaya koydu.

 

Kıbrıs Meydanı’na acil ihtiyaç haline gelen bir üst geçit yapmakla meydandaki yaya trafiğine bir düzen getirilmesini sağladı.

 

Ana caddelerde kavşak düzenlemelerinden sonra şehri alt geçit ve köprülü kavşaklarla tanıştırdı.

 

Trafiğin sürekli tıkandığı Ulucami- Kale önü alt geçidi ile buranın hem alt yapısını sağlamlaştırdı hem de trafiği rahatlattı.

 

Ardından, şehrin ortasında, trafiğin, kördüğüm halini aldığı başka bir noktaya el attı. Karamanlı Kavşağı’nı çok kısa bir sürede yaparak hizmete açtı.

 

Bundan iki ay gibi kısa bir süre sonra Abdulhamit Han Kavşağı’nı yapmaya başladı. Burayı da bir bayram arefesinde, büyükşehre yakışır bir biçimde halkın hizmetine sundu.

 

Projeleri hep imara ve ihyaya yönelikti. ‘Yıkmaya’ değildi.

 

Başka bir projesi de vardı. Kuzey Çevre Yolu’nu açtığı için çok eleştirildi. Ufku dar olan bazı kişiler, “Dağ başında kimin işine yarayacak bu yol? Merkezde olsaydı hiç olmazsa vatandaşın gayrimenkulü değerlenir. Belediyenin parasını toprağa gömüyor.” şeklinde acımasızca tepki gösterdiler. Ama o, arkasına bakmadan açtı Kuzey Çevre Yolu’nu. Bundan dolayı o zaman Erkoç’u yerden yere vuranlar, herkesten önce o yolun etrafını parsellemeye koyuldular.

 

Hele hele asrın felaketi olan 6 Şubat depreminden sonra imarın, alt yapının, alt geçitlerin, Kuzey Çevre Yolu’nun ne kadar isabetli kararlar olduğu daha net anlaşıldı.

Tam gaz hızla yoluna devam ederken ve ikinci dönem için de kendisine görev verilmesi beklenirken, ne yazık ki, partisi tarafından tekrar aday yapılmadı.

 

"2019 yılından bu yana şehre yapılanlardan sonra aslında sayın M. Fatih Erkoç daha da aranan başkan oldu. Gerçek anlamda gelen, gideni aratmıştı.

 

Erkoç yeniden aday adayı. Şansı yüksektir bence. Çünkü, arkasında halkın büyük bir desteği olduğu her kesimden hissediliyor.

 

Aday olup kazanması durumunda, depremzedelerin konut sorununun daha kısa sürede çözüme kavuşacağına inanıyorum.

 

Yeter ki, partisinin ‘yetkili organları’ da, vatandaşın, kendisine olan bu desteği görebilsin.

 

Ramazan AYDIN – Kahramanmaraş  (29.11.2023)

ramazanaydin4402@gmail.com

 

 

 Bu yazı 2684 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI